piątek, 13 października 2017

Jubileuszowy Piknik...

Od 10 lat - w ramach warszawskiej, corocznej edycji Festiwalu Nauki - na Wydziale Geologii UW odbywa się Piknik Geologiczny. Atrakcja zarówno dla dzieci i młodzieży, jak również dla dorosłych - od lat 3 do 93. Zapraszam do obejrzenia "analogicznego" fotoreportażu z jubileuszowego - 10 - Pikniku Geologicznego.

 Główną atrakcją każdego Pikniku są wybuchy "wydziałowego wulkanu". Mniej lub bardziej efektowne, zawsze wzbudzają entuzjazm widowni, bez względu na wiek. Nawet przyprószenie "wulkanicznym pyłem" nie zniechęca oglądających...

 

 Mistrz ceremonii "odpala" wulkan przynajmniej trzykrotnie podczas trwania Pikniku.
Jednak wulkan - to nie wszystko. Uczestnicy Pikniku mają możliwość spróbowania swoich sił w produkcji glinianych naczyń, w poszukiwaniu bursztynów, w "wykuwaniu" skamieniałości, w tworzeniu rysunków naskalnych.
Dodatkowo w Pikniku zawsze uczestniczą zaprzyjaźnione z Wydziałem Geologii instytuty i instytucje naukowe, badawacze - Instytut Badań Leśnictwa, Muzeum Ziemi Polskiej Akademii Nauk, Państwowy Instytut Geologiczny, Instytut Chemii - i wiele innych.
 
 
 
 
 
Można "wyhodować" sobie kryształ, wykonać odcisk skamieniałości, zobaczyć co znajduje się "pod ziemią" na głębokości kilkunastu metrów. Atrakcji jest wiele.
W Muzeum można obejrzeć minerały, skamieniałości, można zobaczyć "jak wyglada skała w środku"...
 
 
Kolejny Piknik Geologiczny - prawdopodobnie - już niedługo :) Czyli za rok :)
Serdecznie zapraszam :)
Znakomita większość prezentowanych fotografii powstała podczas tegorocznego - 10-tego - Pikniku Geologicznego. Zdjęcia zostały wykonane aparatem Zenza BRONICA SQ-A, na negatywie Acros 100, wywołane przy pomocy wywoływacza Ilfotec DD-X. Negatywy zostały zdigitalizowane i opracowane w "cyfrowej ciemni".
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz