sobota, 5 października 2013

Warszawskie światy równoległe i skośne

Coś mnie podkusiło, i zgłosiłem trzy fotografie na konkurs, który w czerwcu tego roku organizowały wspólnie - Portal "PLFOTO" oraz Kurs Fotografii Artystycznej. No i proszę bardzo... jedna z fotografii zdobyła II miejsce. 
Drobiazg - a cieszy :)
 Oto dwa cytaty z postanowień Jury konkursowego:
"Ponieważ zgłoszeń było naprawdę dużo, a kurs tylko jeden, postanowiliśmy wyróżnić drugie i trzecie miejsce nagrodą książkową."
-------------
"Zdjęcie „Warszawskie światy równoległe i skośne” to, z jednej strony fotografia uliczna, wymagająca od autora wielkiej uważności i umiejętności dostrzegania pewnego potencjału miejsca/sytuacji, z drugiej, to wyrafinowana graficznie kompozycja znakomicie ten potencjał wykorzystująca. Kalejdoskop odbić, napięcia linii i znakomicie opanowana równowaga całości tworzą spójny, nierzeczywisty, choć jednocześnie zaskakująco uporządkowany świat. Zdjęcie nawet przy dłuższym oglądaniu nie pozwala widzowi się od niego oderwać. Wzrok krąży wymyśloną przez autora trasą, nie mogąc się nasycić rozwiązywaniem wizualnej łamigłówki."
---- uzasadnienie autorstwa jurora - Zbigniewa Pozarzyckiego.

Nagrodą książkową była "Fotografia prasowa. Z obiektywem za kulisami niezwykłych wydarzeń" autorstwa Kennetha Kobre, wydana wspólnie przez wyd. Elsevier, Focal Press oraz (w Polsce) Helion.
Zdjęcie zwycięskie i to, które zdobyło III miejsce, wraz z uzasanieniami Jury - można obejrzeć tu:
 http://plfoto.com/aktualnosci,plfoto,konkurs-wyniki,1309.html

2 komentarze:

  1. Gratuluję! Wiem że cieszy, ja się kiedyś załapałem ze swoimi zdjęciami do półfinału konkursu na wystrój wizualny Empiku :)

    OdpowiedzUsuń